مدیر فرهنگی علوم پزشکی تربت حیدریه:

نشریات دانشجویی بستری برای شکوفایی قدرت تحلیل دانشجویان است

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۰۸:۳۱ | تعداد بازدید: 14

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی، "سید حمید حسینی" مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بعد از اعلام نتایج جشنواره تیتر یازدهم با انتشار یادداشتی این موفقیت را به  فعالان حوزه نشریات و دانشگاهیان علوم پزشکی تربت حیدریه تبریک گفت. در متن این یادداشت آمده است:

اساس وجودی نشریات دانشجویی در وهله اول بر مبنای فکرکردن و تمرین کارگروهی، ارائه ایده، طرح و عمل کردن به آن هاست که قطعا دانشجویان می توانند از این طریق با یکدیگر تبادل افکارداشته باشند. دردانشگاه نشریات دانشجویی یکی از عرصه های بسیار مهم است که در آن تمرین‌نوشتن موضوعیت دارد. نخبه پروری سیاسی و فرهنگی که مقام‌معظم رهبری به آن تاکید دارند با قلم به دست گرفتن و نوشتن در نشریات دانشجویی و فعالیت در کانون های فرهنگی و تشکل های سیاسی میسر می شود. در اهمیت و نقش مطبوعات و نشریات می توان این گونه بیان کرد که هر ساله افراد زیادی از خانواده های مختلف و با ساختارهای ذهنی متفاوت وارد دانشگاه شده که خروجی آن افرادی با افکار و اندیشه های مختلف است که وارد جامعه می شوند. فرهنگ اساس و بنیان هر جامعه بوده و مطبوعات نیز بستر سیر و تعالی فرهنگ جوامع می باشد. نشریات دانشجویی بستری برای شکوفایی قدرت تحلیل دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نمود و تابلویی برای اطلاع رسانی مسائل مختلف دانشگاه و پویایی فضای دانشگاهی است .

در این‌میان‌تلاش ما در اداره تعالی فرهنگی ابتدا جمع بندی و زمینه سازی فعالیت افکار و گروه ها و سلایق مختلف دانشجویی با برگزاری مرتب جلسات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی و صدور مجوز فعالیت به این عزیزان بوده است. در وهله بعد با برگزاری کارگاه ها ی عمومی و تخصصی حوزه نشریات و برنامه ریزی برگزاری این قبیل کارگاه ها برای ترم آتی تلاش نموده ایم  دانش و مهارت دانشجویان در این زمینه را افزایش دهیم تا شاهد انتشار نشریاتی با کیفیت در فضای دانشگاهی باشیم. در جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۱ بیش از ۴۷ اثر از دانشگاه علوم‌پزشکی تربت حیدریه  به ثبت رسید که در نهایت پس از داوری، نشریه مجله مجازی علوم اعصاب و مجله مجازی فناوران اطلاعات سلامت به عنوان‌نامزد های دریافت جوایز رتبه های اول تا سوم و شایسته تقدیر در این جشنواره برگزیده شدند.

اینجانب کسب رتبه های برتر نشریات دانشجویی در جشنواره تیتر ۱۱ توسط این عزیزان را خدمت خانواده بزرگ و پرتلاش دانشگاه تبریک عرض نموده و از زحمات و تلاش ارزشمند ایشان تقدیر و قدردانی می نمایم.