اداره مشاوره و سلامت روان

اداره مشاوره و سلامت روان

Last Update: ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ۲۲:۱۵| تعداد بازدید: 18

 

به نام پروردگار زیبایی ها

مركز مشاوره وسلامت روان دانشجويان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

ما محرمان خلوت انسیم غم مخور        با یار آشنا سخن آشنا بگو

 

تحولات و تغییراتی و تحولاتی که در زندگی رخ می‌دهد، مانند قبولی در دانشگاه، ازدواج، دور شدن از خانواده و دوستان، بیماری و از دست دادن آنهایی که دوستشان داریم، گاهی ما را دچار اضطراب، تردید، نگرانی، تعارض و حتی بحران می‌سازد. داشتن احساسات فوق تا حدی طبیعی است اما اگر این احساسات منفی از حد طبیعی بیشتر شود، می‌تواند سلامت جسم و روان ما را به شکل منفی تحت تاثیر قرار دهد. در واقع همه ما غالباً در معرض مشکلات و مسائلی قرار می‌گیریم که به دلیل محدود بودن دانش و تجربیاتمان به همفکری با دیگران نیاز پیدا می‌کنیم.

در مركز مشاوره و راهنمایى دانشجویان، فعالیت‎هاى متنوعى جهت پیشگیرى از بروز آسیب‌هاى روان‌شناختى و یارى دانشجویان عزیز در حل مسائل و مشكلات گوناگون‌، ‌تصمیم‌گیرى‌هاى مناسب و داشتن زندگى آرام و سازنده و سازگار شدن با تغییر شرایط زندگى ناشى از تغییر محل، دورى از خانواده، حجم گسترده مطالب درسى و... انجام می‎شود.

 

یک مسئله بسیار بسیار مهم:

محرمانه بودن مشاوره

مطالبی که شما در اولین جلسه و در طی جلسات مشاوره مطرح می کنید، محرمانه است. در شرایط عادی، هیچ چیز، به شخص دیگری، خارج از مرکز، بدون اجازه صریح شما، باز گو نمی شود. ندرتا، شرایطی وجود دارد که ما این حق را بر خود محفوظ می دانیم که محرمانه بودن را زیر پا بگذاریم. تنها مسائل فاجعه باری مثل خودكشی و دیگركشی است كه می‌توانند مرزهای این رازداری را در نوردند.  قوانین رازداری حرفه‌ای روانپزشكی و روانشناسی در سراسر دنیا یكسان است و در مركز مشاوره نیز به دقت رعایت می‌گردد. لطفا اگر سوالی در این زمینه دارید، با ما تماس بگیرید.